KsiążkiNewsletterKsiążkiPOLECAMY |
Zawód front-end developer. 11 kroków do zostania webmasterem
1) Książka jest napisana w sposób, który sprzyja poznawaniu tematyki krok po kroku.
2) Wszystkie przykłady podane w książce można wykonać i nie napotkać kłopotliwych błędów.
3) Warto polecić tę pozycję wszystkim rozpoczynającym przygodę z aplikacjami internetowymi.
Ogólnie według mnie bardzo dobrze napisana książka. Jednak nie był bym Polakiem, gdybym trochę nie ponarzekał.
Do Helionu - nie widziałem opcji zgłoszenia błędu w publikacji, jednak wydaje mi się że jest coś nie tak w drugim akapicie na 197 stronie.
Drugie to użycie w RWD desktop first approach, przydało by się napisanie czym jest desktop first, czym mobile first.
Trzecie to reset vs normalize css. Wg mnie. article, aside... display:block będzie bardziej jako normalize css niż reset. Sam jestem zwolennikiem normalize css.
I ostatnie jQuery. jQuery jeszcze jakiś czas będzie na rynku, ale widać powoli trend odchodzenia od tej technologii. Bardziej przyszłościowe jest uczenie się samego JS, on raczej się nigdzie nie wybierze. A biblioteka jak biblioteka - dzisaj jest, jutro będzie inna.
Jednak mimo tych "uwag" sama książka wg. mnie bardzo dobra. Fajnie wprowadza we front-end i przyjemnie się ją czyta.
Według mnie, dla kogoś, kto nigdy nie miał do czynienia z tworzenie stron, książka jest bardzo dobra. Pokazuje możliwości oraz zachęca do lepszego poznania świata front-endu. Trochę gorzej jeśli chodzi o back-end, dla mnie jako laika, mało zrozumiałe.
Zmienne po polsku, jQuery, które już odeszło do lamusa na nowoczesnym froncie i wiele innych rzeczy kłujących w oczy. Niestety do mnie ta pozycja w ogóle nie przemawia.
Ludzie,omijajcie z daleka ten chłam,lanie wody straszne nic więcej,szkoda pieniędzy,niczego sie nie nauczycie,przez chyba 100 stron nic nie jest wyjaśnione konkretnie,robisz stronę o lotnisku? spoko przez pare kartek bedzie kilka przykładów ktore pokaza ci od czego zaczac,ale tylko tyle !! Żadnych konkretnych projektów,mieszanina i zlepek wszystkiego od HTML/CSS przez zagadnienia z bodajże JSa (?) nie szło z tego chaosu nic ogarnąć.
To jest tragedia jakaś, szkoda pieniędzy i czasu. Używanie floatów do budowy układu w 2019 roku, polskie zmienne, paragraf jako odnośnik, id zamiast klas przypisywane do znaczników semantycznych, więcej requestów do serwera bo osobny css do mobile, wymiary ustawiane na sztywno, jquery...
Autor zatrzymał się w roku 2010, żadnej wzmianki o nowoczesnym podejściu do tworzenia aplikacji. Stanowczo odradzam.
|
Twoje narzędziaZakupy i usługiOferty pracyPodaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę. |
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.