KsiążkiNewsletterKsiążkiPOLECAMY |
Programista poszukiwany. Znajdź i zatrudnij najlepszego!
Podejście Joela do realizacji projektów informatycznych wielokrotnie sprawdzało się w mojej pracy. Tak jest i tym razem - nowoczesne metody selekcji kandydatów jak i wskazówki odnośnie stworzenia najlepszego możliwego miejsca pracy okazują się nieocenione. Polecam tę książkę, jak i starszą - "Zarządzanie projektami, subiektywne spojrzenie programisty" każdemu kierownikowi IT.
Lekka książka pisana przyjemnym językiem. Pozycja obowiązkowa dla menadżerów IT.
Książka naprawdę dobra dla naprawdę dobrych firm, którym zależy na czymś więcej niż tylko kod. Jeżeli chcesz stworzyć w firmie atmosferę, za którą będą tęsknić sami programiści to jest to pozycja dla Ciebie. I wcale nie pensja jest tu najważniejszym czynnikiem tylko środowisko przyjazne programistom i ich potrzebom. Polecam!
Książka ta zupełnie zmieniła moje podejście do procesu prowadzenia rekrutacji w firmie. Prezentuje odmienne spojrzenie na sprawę, warte przemyślenia. Jest kilka bardzo cennych rad, jak choćby to, by nie zatrudniać kogoś do kogo nie jesteśmy w pełni przekonani tylko dlatego "że trzeba, bo jest za mało ludzi do pracy". W takiej sytuacji może lepiej odpuścić, bo czas zaoszczędzony przez oddanie części zadań może zostać z naddatkiem zużyty na poprawianie błędów po kimś zatrudnionym na chybcika.
Niektóre przykłady faktycznie są mocno związane z rynkiem amerykańskim, ale jeśli tylko wyciągnie się z nich kwintesencję, to można z powodzeniem i u nas zastosować -- nie trzeba kupować biletu lotniczego w 1. klasie dla kandydata (bo i odległości u nas mniejsze i kultura pracy inna), ale w procesie rekrutacji oprócz testowania kandydata możemy w nieszablonowy sposób przedstawić naszą firmę jako ciekawe miejsce do pracy, pokazać więcej od siebie i zareklamować się w ten sposób wśród potencjalnych kandydatów).
Książka napisana lekkim językiem, czasami trochę ironicznie (by lepiej się czytało). Szybko wchodzi, ale przemyślenia zostają.
Książka w porządku jednak czegoś w niej brakuje. Czytelnik pozostaje z lekkim niedosytem po przeczytaniu.
Bardzo dobrze napisana. Joel w dobrej formie.
Książka napisana lekkim językiem oraz przyjemna w odbiorze.
Jestem świeżo po przeczytaniu książki.
Przewijają się w niej często sformułowania "U nas w Ameryce (...)", co nijak się ma do Polski. Jeszcze nie spotkałem się, żeby polscy rekruterzy wykupili mi bilet na samolot pierwszą klasą i wynajęli hotel 1-gwiazdkowy, najlepiej w krainie mody. Nie spotkałem się także z sytuacją, gdzie programista siedzi na fotelu za 5 tys. zł. Dla Spolsky'ego idealny kandydat na pracownika, to taki, który zaczął programować w wieku 4 lat. Nie interesują go osoby, które dzieciństwo spędzały np. na grę w piłkę. Musi to być absolutny geniusz!
|
Twoje narzędziaZakupy i usługiOferty pracyPodaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę. |
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.