Książki

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

Negocjacje dla bystrzaków. Wydanie II



5.5/6 warto

Ocena: 6 , Paul C

 

Świetna książka z masą przykładów i praktycznych zastosowań. Świetna dla ludzi, którzy negocjują w biznesie.

Ocena: 6

 

Jeśli szukasz książki która zawiera sztuczki, sposoby manipulowania i osiągania celu kosztem drugiej strony - to nie jest książka dla Ciebie. Autor opisuje etyczne negocjacje oparte na zrozumieniu drugiej strony, na chęci realizacji strategii win-win, tak by żadna strona nie czuła się oszukana. Nie ma tu sztuczek, drogi na skróty i niszczenia przeciwnika. Myślę, że jest to bardzo wartościowe podejście do tematu negocjacji i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Ocena: 5 , Karol R.

 

Uwielbiam serię dla bystrzaków. Mam wrażenie, że tu również autorzy rzetelnie podeszli do tematu i udało im się stworzyć całkiem solidną podstawę, którą z przyjemnością będę uzupełniać o inne pozycje.

Ocena: 5 , Justyna Luzak

 

W 1962 roku "odkryłem" w bibliotece ojca pierwsze wydanie "Umiejętności przekonywania i dyskusji" Tadeusza Pszczołowskiego. Mam tę książkę do dziś i jak sądzę to ona rozbudziła we mnie zamiłowanie do zgłębiania " tajników" rokowań - negocjacji. Przed dziewięciu laty kupiłem "Wygrywanie negocjacji dla żółtodziobów ("głupków" - Andrzej Budzyk) Johna Ilicha, a dziś (wrzesień 2008.) porównuję ten poradnik z podobną pracą "Negocjacjami dla bystrzaków" napisanymi przez prawnika i szkoleniowca Michaela C. Donaldsona. Co ciekawsze obaj autorzy są prawnikami i praktykami negocjacji oraz obaj realizują misję uczenia podstaw rokowań - kluczowej umiejętności przydatnej dla KAŻDEGO. Równoczesne czytanie "Wygrywania negocjacji" i "Negocjacji dla bystrzaków" przypomina "slalom równoległy" lub "pływanie synchroniczne". Jest metodyką samokształcenia, którą uważam za godną polecenia. Donaldson jest przekonany, że każdy powinien umieć negocjować, a ludzi właściwie przygotowanych jest niewielu: "[...] Wielu ludzi zakłada, że mają bardzo dużą wiedzę o negocjowaniu, ponieważ robią to tak często. lecz jednocześnie nigdy nie zastanawiali się nad podstawami skutecznego negocjowania. Co gorsza, wielu ludzi zakłada, że ich prawnicy znają się na negocjowaniu tylko z racji tego, że są prawnikami. Smutna prawda jest taka, iż większość osób, które utrzymują się z zawierania umów, jest niewykwalifikowana w tym aspekcie swych działań. Książka jest podzielona na cztery części (bloki): "Przygotowanie", "Komunikacja", "Eliminowanie przeszkód", "Porozumienie między kulturami". Podsumowanie przekazanej wiedzy zawierają "Dekalogi": "Dziesięć cech najlepszych negocjatorów" i "Dziesięć ważnych życiowych negocjacji". Czytelnik dowiaduje się, że doskonaląc się w rozmowie nie powinien zapomnieć o słuchaniu. "Zarządzanie milczeniem" to umiejętność potrzebna i niestety często zaniedbywana. Dobrze, że autor zwraca na nią uwagę.

Ocena: 4 , Andrzej Budzyk

 

Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.