KsiążkiNewsletterKsiążkiPOLECAMY |
Lean management po polsku. O dobrych i złych praktykach
Bardzo dobra pozycja, oddająca rzeczywistość w stosunku do trendów i mody panującej w biznesie.
Polecam szczególnie startujących w pracy zawodowej pokory w przyjmowaniu nowinek, nie stawania się z czasem "kombatantem" na swoim stanowisku pracy i wielu innych "mądrości zawodowych" zawartych w publikacji.
Dobre to.
Skończyłam książkę – dziś o 6.40 rano. To świetna pozycja, w mojej skromnej opinii, a dlaczego?:
- cieszę się , że autor zdecydował się na tak luźną formę- czytam teraz bardzo dużo, czytam różne opracowania: naukowe artykuły, książki, blogi, artykuły konsultantów itp. o leanie, ale nie tylko. Tak luźną formę ( leanowych opracowań) można spotkać na blogach jedynie. Fajnie, że autor wybrał taki styl, bo końcu końcu przeczytałam coś, co mnie zrelaksowało, wywołało uśmiech na mojej twarzy (najlepszy fragment o korpo).
- cieszę się, że autor porusza obszary, którymi ja się interesuję bardzo mocno, czyli miękkie : jak komunikacja, praca zespołowa, kulturowe aspekty i podkreśla ich ważną rolę.
- autor wspomina o tym, jak ważny jest odpowiednio wyselekcjonowany lean lider (tłukę to na moich zajęciach, ale często leanem zajmują się ludzie, którzy nie mają tego „czegoś” szczególnego w sobie; bez pewnych predyspozycji personalnych lidera nie możemy mówić o leanie z prawdziwego zdarzenia, a jedynie o jego podróbie )
- fajnie, że autor pisze o charyzmie (jak mawia Brian Tracy: to cecha, w efekcie, której nikt nie podważa naszego zdania); to podstawowa cecha lean lidera, jakże rzadko wymieniana,
- autor wspomina o konsekwencji w odniesieniu sukcesu - zgadzam się; dodałabym determinację
- ostatnia moja osobista refleksja, co do tej książki jest taka, że ja będę ją czytać ponownie. Zaobserwowałam, że ten pierwszy raz dla mnie, to taki relaksacyjny był; natomiast jest w niej tyle przesłań, lekcji, wskazówek, że abym poprawnie zacytowała autora - muszę ją zrobić jeszcze raz :)
Psychologiczne podejście, nie tylko twarde inżynierskie. Tomasz Król nie pomija w swoich rozważaniach roli człowieka, ponieważ jego dobro jest przyczyną i ostatecznym wynikiem wprowadzania innowacji.
Lekko napisana książka, przyjemnie się czyta, jednak jest to luźny zbiór opowieści leanowca, których można by było posłuchać przy kawie, w książce brakuje głębszej analizy, case study
|
Twoje narzędziaZakupy i usługiOferty pracyPodaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę. |
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.