KsiążkiNewsletterKsiążkiPOLECAMY |
8 dogmatów wywierania wpływu
fajna książka
Może nie za długa ale pełna konkretów i przykładów z życia. Polecam
"8 dogmatów wywierania wpływu" to polski tytuł znanego od trzydziestu czterech lat poradnika "Manipuliren - aber richtig" ("Manipulować - ale jak?"). Autor książki Josef Kirschner przekonuje czytelnika, "że manipulacja jest podstawowym składnikiem relacji międzyludzkich" czy też "zasadniczym składnikiem ludzkiego współistnienia".
Takie książki jak "8 dogmatów..." łatwo się czyta, ale ich wartość edukacyjna zależy w znacznym stopniu od potrzeb i "determinacji" czytelnika. Autor nazywa swoją książkę podręcznikiem, ale to raczej "bryk" - "skrypt" do nauki zmiany zachowań.
Tytułowe "dogmaty" można opisać - streścić czy spakować w poniższych zdaniach:
- Chcesz się wyróżnić być widocznym? By o tobie mówiono musisz się narazić! (pierwsze prawo manipulacji Kirschnera).
- Chcesz być wysłuchany i oddziaływać na innych? Zwróciłeś na siebie uwagę - mów o sprawach ważnych oraz na tyle interesująco, a uzyskasz wpływ! (drugie prawo manipulacji Kirschnera).
- Chcesz skutecznie sprzedawać: produkty i usługi? Sprzedawaj potrzeby (trzecie prawo manipulacji Kirschnera).
- Chcesz mieć pewność, że twój wpływ zadziała? Używaj powtórek, wbijaj gwóźdź do głowy (czwarte prawo manipulacji Kirschnera).
- Chcesz utrwalić wpływ i przekaz? Kieruj się emocjami. Rozmówcę rozraduj - zdziw lub przestrasz! (piąte prawo manipulacji Kirschnera).
- Nie chcesz się bać? Pokonaj strach bo strach się bać szóste prawo manipulacji Kirschnera).
- Chcesz mieć pewność i obronić się przed niekorzystnym wpływem? Decyzję weź na siebie. Życie weź za bary (siódme prawo manipulacji Kirschnera).
- Chcesz się dogadać? Słuchaj i gadaj! Kluczowe jest przejście od alternatywy do łącznika. Wiem co chcę osiągnąć tym co powiem! I wiem co muszę powiedzieć, żeby zbliżyć się do zakładanego celu! (ósme prawo manipulacji Kirschnera).
Współcześnie czytelnikowi trudno jest przyjąć, że manipulacja jest lub może być neutralna. Ale wychodząc z tezy, że Człowiek może być Dobry i człowiek może być zły jego dzieła (w tym manipulacje) mogą być dobre, neutralne bądź złe!
Tak czy inaczej warto się doskonalić i kiedy zechcemy "8 dogmatów wywierania wpływu" nam w tym pomoże. Dwa lata po tej książce Josef Kirchner napisał kolejną publikację Jak być egoistą! Czyli jak żyć szczęśliwie, nawet jeśli innym to się nie podoba. Czytanie obu tych książek jest jak dotyk cudzych myśli. Myśli Kirchnera są interesujące - polecam.
|
Twoje narzędziaZakupy i usługiOferty pracyPodaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę. |
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.