KsiążkiNewsletterKsiążkiPOLECAMY |
Jaki jest Twój Sens Życia?Autor:
dr Renata Zarzycka
Cena książki: 34.90 złJaki jest Twój Sens Życia? Zamień Problemy na Wyzwania a Marzenia na Cele i nigdy nie zostawaj w miejscu, gdzie nikt nie widzi twojej wartości. Mindfulness – technika uważności. Cz. 8
Czym jest sens życia? To jedno z najbardziej fundamentalnych pytań. Czasami wydawać się może, że życie nie ma sensu, ale czy tak jest faktycznie? Może niekiedy z jakiegoś powodu, człowiek tak się zagubi w swoim życiu, że straci z oczu jego sens. Często winą może być środowisko, wychowanie lub wyniesione z domu rodzinnego przekonania, zachowanie i kultura. Aby zacząć żyć zgodnie ze swoimi marzenia, niekiedy największą przeszkodą w tym względzie może stać się strach przed tym, co powiedzą ludzie. Strach ten wpędza człowieka w pułapkę braku poczucia sensu życia. Ma on poczucie więzienia, blokującego go przed spełnianiem się, radością, szczęściem, sukcesem i dobrostanem. Człowiek czuje się zagubiony, czuje, że zanurza się w bezsensie egzystencji i nie potrafi sobie z tym poradzić. Tkwi wtedy w swoistym stanie zawieszenia, czekając na cud. A cud nie przyjdzie do czasu, kiedy człowiek sam nie zadecyduje o zmianach i nie da sobie na nie pozwolenia. Albowiem nie ma żadnego uzasadnienia dalszego pozostawania w blokującym człowieka środowisku, w którym nikt nie widzi jego wartości.
Co jest sens życia? Sensem życia jest MISJA człowieka - powołanie - to cel ludzkiej egzystencji. Sens życia to uzasadnione działanie, które czyni je wartym przeżycia. Jak odnaleźć sens życia? Jaki jest Twój sens życia? Jak poradzić sobie z przytłaczającym uczuciem braku sensu życia? Te pytanie o sens życia są jednymi z podstawowych zagadnień różnych systemów filozoficznych i religijnych, a odpowiedzi na nie, zawierają największą mądrość ludzkości.
Mindfulness, czyli trening uważności, to seria wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom z wieloma problemami natury fizycznej jak również psychicznej – z dolegliwościami psychosomatycznymi. Czasami czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy zimne kończyny, pocą nam się ręce, nogi, ciało, mamy duszności i nie możemy spać w nocy. Najczęściej, wtedy mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań medycznych, lekarz wnioskuje, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że cierpimy na tzw. zaburzenia psychosomatyczne, podczas których należy uzdrawiać tak ciało jak i duszę człowieka - psychikę. BEZPŁATNE powiadomienia e-mail!
Kliknij tutaj aby otrzymywać mailem informacje o Promocji dnia i nowościach w Księgarni eGospodarka.pl. |
Twoje narzędziaZakupy i usługiOferty pracyPodaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę. |
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy |
Copyright © Kasat Sp. z o.o.