Kryzys 2018. Ile na nim stracisz. Jak na nim zarobić? Szkolenie
Autor:
Łukasz Tomys
ISBN: 978-83-66167-17-9
Tytuł oryginału:
Format: HA, stron: 0
oprawa:
Data wydania: 2017-10-01
Nakład wyczerpany
Posłuchaj z ust praktyka jak można zastosować wiedzę makroekonomiczną i cykle koniunkturalne do zarabiania na rynkach finansowych. Po tym szkoleniu Twoje postrzeganie świata - nie tylko samej gospodarki - prawdopodobnie mocno się zmieni.
Szkolenie przygotowano w październiku 2017. Jeśli czytasz te słowa już po spadkach na giełdzie z drugiej połowy 2018 roku, to warto mimo wszystko zapoznać się z tym materiałem, ze względu na uniwersalną wiedzę w nim zawartą.
Zagadnienia praktyczne: - czy warto kupować franka szwajcarskiego - dlaczego szwajcarski eksport dóbr luksusowych bije rekordy i jaki wpływ na franka ma potężna nadwyżka handlowa tego państwa - czy złoto zyskuje w kryzysie - jak w nie zainwestować - scenariusz dla amerykańskiego dolara i PLN - jakie spółki warto kupować podczas silnej recesji a jakie w okresie umiarkowanej stagnacji - dlaczego PLN osłabia się gdy na świecie jest panika - jak kupić mieszkanie na wynajem w kryzysie i ile można na tym zarobić - czy w kolejnym kryzysie dojdzie do konfiskaty części środków zgromadzonych na lokatach -scenariusz cypryjski z 2013 roku.
Ciekawostki historyczne: - szalone zachowanie dolara w 2008 roku i jego przyczyny - od osłabienia do wzrostu o 80% - czy Związek Radziecki upadł przez niskie ceny ropy naftowej w latach 80-tych - o ile spadł indeks Dow Jones podczas Wielkiego Kryzysu 1929-1933 - dlaczego tsunami i katastrofa Fukushimy nie osłabiły japońskiego Jena w marcu 2011 roku a spowodowały spadki na PLN i niemieckim Daxie - jak doszło do tego, że rosyjski indeks giełdowy RTS wzrósł niemal 60 krotnie z poziomu 43 punktów w 1998 roku do blisko 2400 punktów na początku 2008 roku - czy bańka na rynku nieruchomość w krajach anglosaskich przybrała większe rozmiary niż w 2007 roku?
Przydatne pojęcia teoretyczne, wytłumaczone w sposób zrozumiały dla laika: - czym jest dysparytet stóp procentowych - dlaczego trzymając pozycję EUR/PLN long tracisz 2% w skali roku przy braku zmian kursu? - stopa wolna od ryzyka - w jakiś sposób oprocentowanie 10-letnich obligacji amerykańskich wpływa na poziom wycen akcji? - akcelerator inwestycyjny - dlaczego niewielki spadek konsumpcji może wywołać silną recesję w przemyśle? - międzynarodowa pozycja inwestycyjna netto - dlaczego Japonia nie bankrutuje mimo astronomicznego długu publicznego - czym jest kreacja pieniądza przez system bankowy - jaki sposób Banki Centralne kontrolują globalną koniunkturę ?
Autor jest inwestorem giełdowym od 2008 roku i właścicielem mieszkań na wynajem, twórcą artykułów ekonomicznych w Rzeczpospolitej Online. Prowadzi serwis ekonomiczny twojadrugapensja.pl (38 tys. polubień).
|